Dušičková oslava romského jazyka

Akce k mezinárodnímu dni romského jazyka pokračují a ve čtvrtek 9.11. naváže autorské čtení v sousedské kavárně Knihkopec, nacházející se uprostřed holešovického parčíku (Tusarova 25a, Praha 7). Tam bude od 16 do 21 hodin probíhat bohatý program, který bude součástí Dušičkové oslavy mezinárodního dne romštiny.

Od 18:15 Ilona Ferková bude číst ze své knihy povídek Ještě jedno, Lído! povídku Márnice, představí také svůj nový, právě vydaný román AMEN a Karolína Ryvolová zastoupí spisovatelku Irenu Eliášovou a přečte její duchařskou povídku ze sbírky O mulo! Na místě budou ke koupi všechny knihy z nakladatelství Kher.

Kompletní program, v němž nebude chybět ohňová show, vystoupení dětí s romským tancem i cirkusovou školou, cimbálová kapela, mexické a romské jídlo, naleznete na facebookové události Cirkusárny (Slovo 21 z.s.), která akci pořádá s MČ Praha 7, nakladatelstvím Kher, Knihkopcem a spolkem latinskoamerických umělců, sdružených kolem prostoru Letohradská 10.

Autorské čtení na akci je realizováno s finanční podporou hlavního města Prahy v rámci Programu podpory aktivit národnostních menšin na území hl. m. Prahy pro rok 2023.

Donoři a partneři

Bader Philanthropies, Inc. Úřad vlády ČR MHMP MKČR Státní fond kultury ČR MŠMT Česko-německý fond budoucnosti Goethe Institut Americké velvyslanectví v Praze