Duchařské historky zazní v kavárně Knihkopec

Pražská holešovická kavárna a knižní ráj Knihkopec je jedno z mnoha malých, ale potřebných kulturně-komunitních míst, bez kterých by život v ulicích kolem Dělnické vypadal nuzněji. V pátek 5.11. 2021 ožije v 17 hodin akcí vskutku mimořádnou - v dušičkovém čase zde díky iniciativě Městské části Prahy 7 proběhne oslava Mezinárodního dne romského jazyka.

Dušičkové povídání a četba s autorkami hororek Danou Hruškovou a Stáňou Mikovou ze sbírky jednadvaceti romských autorů o duchách zemřelých O MULO! budou jen jedním z mnoha lákadel.

Připraveny budou stánky s knihami romských autorů, ale také romskými a mexickými pokrmy, protože právě i mexická kultura je proslulá svým osobitým vztahem ke smrti. Vztah k mrtvým v Mexiku budou ilustrovat různé ukázky, mezi nimi například typický oltář. Zahraje cimbálová muzika pana Boldiho, tmu rozzáří světelně-ohnivá show dětí a lektorů z Cirkusárny.

*Autorské čtení finančně podpořil Magistrát hlavního města Prahy. *

Donoři a partneři

Bader Philanthropies, Inc. Úřad vlády ČR MHMP MKČR Státní fond kultury ČR MŠMT Česko-německý fond budoucnosti Goethe Institut Americké velvyslanectví v Praze