Romštinu oslavíme debatou s autory o cestě za vlastní knihou

Proč je pro Evu Danišovou a Ilonu Ferkovou důležitá romština a proč Michal Šamko napsal svůj první samostatný debut naopak česky? Jaký je to pocit držet v ruce vlastní knihu a co všechno za tím stojí? O dřině kolem romského psaní, euforii i odpovědnosti budou s redaktorkou Kher Karolínou Ryvolovou debatovat Eva Danišová, Ilona Ferková a Michal Šamko.

Akce, která je součástí širšího programu pražských oslav Mezinárodního dne romštiny, se odehraje 5. 11. od 14 hodin v Kampusu Hybernská (Praha 1). Následovat bude křest romsko-české sbírky autorů Čhajorki, vydané pořádající organizací Ara Art, divadelní pohádka pro děti Pal e marikľi / O plackách a koncert skupiny Trio romano.

Autorské čtení a debata jsou realizovány s finanční podporou hlavního města Prahy v rámci Programu podpory aktivit národnostních menšin na území hl. m. Prahy pro rok 2023.

Donoři a partneři

Bader Philanthropies, Inc. Úřad vlády ČR MHMP MKČR Státní fond kultury ČR MŠMT Česko-německý fond budoucnosti Goethe Institut Americké velvyslanectví v Praze