KHER vás zve na podzimní setkání s romskou literaturou

Léto uteče jako voda a nastane... TaBOOK! Hned v první poprázdninový týden, ve dnech 2. až 4. září, se bude v Táboře konat jubilejní 10. ročník prestižního Festivalu malých nakladatelů. A bude opět hostit i romské autory! Těšte se na téma Family byznys a příběhy romských autorů Marii Sivákové, Reny Horvátové a Patrika Bangy.

Festival malých nakladatelů KNIHEX proběhne 18. září v Holešovické tržnici a vedle mnoha dalších představí svoji produkci poprvé i KHER. Přijďte si vybrat knihy nejen z naší produkce, na KNIHEXu není nakladatel, u kterého byste s knihou sáhli vedle.

Současní autoři, netradiční místa a oblíbení interpreti – série veřejných čtení odehrávajících se během jedné noci – Noci literatury. Již tradičním hostem na tomto zavedeném festivalu bývá i romská literatura. Také letos se z tradičního jarního termínu akce přesouvá na podzim –22. září. Ještě nevíme, zda na ukázku z románu romsko-arménské autorky, narozené v SSSR, dospívající v USA, Oksany Marafiotiové Žij tam, kde jsou písně zavítáte do Podolí či Braníka, tedy na území Prahy 4, nebo do jiného města, kde se Noc literatury také uskuteční. Budeme vás včas informovat.

A máme také radost, že si v Německu vyhlédli nadějnou romskou autorku Věru Horváthovou Duždovou a chtějí ji 7. října na festivalu Dny české a německé kultury představit drážďanskému čtenářstvu/veřejnosti.

21. října se v Městské knihovně v Blansku uskuteční autorské čtení Evy Danišové a Květy Podhradské. V dušičkovém období se bude číst ze sbírky O mulo!

Těšíme se na podzimní ševelení listů!

Donoři a partneři

Bader Philanthropies, Inc. Úřad vlády ČR MHMP MKČR Státní fond kultury ČR MŠMT Česko-německý fond budoucnosti Goethe Institut Americké velvyslanectví v Praze