Broumov poprvé ochutná literaturu Romů

Mezinárodní den Romů, který připadá na 8. dubna, se již opakovaně slaví v různých městech republiky. Letos díky iniciativě Nadačního fondu Broumov-města kultury budou mít oslavy, jejichž cílem zde bude propojit místní romské a neromské občany, své místo i v centrálních místech Broumova.

Den s názvem Romano drom / Romská cesta zahájí od 17 hodin v místní knihovně literární čtení autorek Evy Danišové a Květoslavy Podhradské. Ze sbírek O mulo!, Všude samá krása a dětské knihy Květoslavy Podhradské Povídání u povidel zazní příběhy o duchách mrtvých i prózy, které tematizují migraci Romů po druhé světové válce do Čech. Akci moderuje Lenka Jandáková, redaktorka nakladatelství KHER.

V Klášterní zahradě následně proběhne od 18:45 hudebně-taneční vystoupení dětí z OnStage, skupiny Lavutara a Romane čaja, vernisáž výstavy příběhů místních Romů a Romek a v 20:00 začíná koncert kapely Čilagos z Náchoda.

Děkujeme za pozvání a přejeme všem, ať si oslavy užijí!

Donoři a partneři

Bader Philanthropies, Inc. Úřad vlády ČR MHMP MKČR Státní fond kultury ČR MŠMT Česko-německý fond budoucnosti Goethe Institut Americké velvyslanectví v Praze