Debata v Knihovně Václava Havla: Čím vším jsou paměti Olgy Fečové

Představení knihy Olgy Fečové, ženy s nezdolnou energií, jež byla magnetizující autoritou pro celé generace Romů. Ve svých pamětech Den byl pro mě krátkej zachytila život svérázných obyvatel zmizelého světa tradičních osad, staroměstských pavlačí i dělnických kolonií v pohraničí. Její rodina přišla po válce do Čech za prací a úspěšně se začlenila do zdejší společnosti, aniž by se vzdala romských tradic a hodnot. Na půdorysu individuálního osudu před námi vystupují kontury dosud málo poznaného příběhu Romů v československém prostoru.

Pozvání do debaty přijala ředitelka Muzea romské kultury, historička a editorka Jana Horváthová a redaktorka Katolického týdeníku, literární vědkyně a kritička Alena Scheinostová.

Akce, kterou moderuje editorka knihy Lenka Jandáková, se koná 12. září od 19 hodin v Knihovně Václava Havla (Ostrovní 13, Praha 1).

Pořádá Knihovna Václava Havla ve spolupráci s nakladatelstvími Kher a Paseka, které knihu vydaly.

Knihu finančně podpořily Česko-německý fond budoucnosti, hlavní město Praha a Bader Philanthropies, Inc.

Donoři a partneři

Bader Philanthropies, Inc. Úřad vlády ČR MHMP MKČR Státní fond kultury ČR MŠMT Česko-německý fond budoucnosti Goethe Institut Americké velvyslanectví v Praze