Knižní koupel v Mariánkách? Budeme tam!

Poslední červencový víkend balíme to nej z literatury Romů a vyrážíme do Mariánských lázní na třetí ročník Knižních lázní. Třídenní festival pro malé nakladatele, knihkupce a čtenáře strávíme v půvabných prostorách kolonády. Zastavte se u nás!

Kromě stálic naší nabídky uvidíte na pultu nový komiks polské Romky Sofii Taikonové Žofi Z-4515, který jsme vydali ze švédského a kalderašského originálu v květnu. Odtajníme vám, které knihy od nás do konce roku ještě můžete čekat. Jen do konce léta představíme dva nové tituly, z toho jeden pro děti.

Podílíme se i na doprovodném programu, plném diskusí rukodělných dílen, setkání s autory, dětských soutěží, hudebních koncertů či autorských čtení. Pozvání přijala Marie Siváková, která loni doslova uhranula organizátory pražského festivalu Knihex. Její velmi osobně laděné zpovědi můžete číst v loni vydaných sbírkách Všude samá krása a Samet blues, které jsou k dostání na našem e-shopu.

Za Knižními lázněmi stojí Klára Khine, která se podílí i na zmíněném tradičním svátku knihomolů Knihex a provozuje pražské Letní kino Kinská, ve spolupráci se spolkem Švihák. Autory festivalového vizuálu jsou výtvarníci David Černý 85 a Michal Škapa.

Donoři a partneři

Bader Philanthropies, Inc. Úřad vlády ČR MHMP MKČR Státní fond kultury ČR MŠMT Česko-německý fond budoucnosti Goethe Institut Americké velvyslanectví v Praze