Na Tabooku zazní povídky o „zlatých“ devadesátkách

Již potřetí hostí Festival malých nakladatelů Tabook v Táboře KHER a romskou literaturu. Tentokrát 4. září od 16:30 do křesel v kavárně Jednota usednou tři nové tváře literatury Romů – Maria Siváková, Rena Horvátová a Patrik Banga. V rámci 10. ročníku festivalu a jeho letošního tématu Family byznys tak mimo jiné představí některé texty z právě vydané sbírky VŠUDE SAMÁ KRÁSA - 20. století v povídkách romských autorů (KHER, 2021).

V reminiscencích na divoké devadesátky uslyšíte, jak se nuselští Romové popasovali s příležitostmi a nástrahami raného kapitalismu; co obnáší být členem hudebnické rodiny Bangovců a jaké bylo vyrůstat jako sídlištní dítě v pražských Letňanech. Moderuje Lenka Jandáková.

Cestou do Jednoty nemůžete minout ulici Pražskou, která se na tři dny od 2. do 3. září promění v úl plný knižních stánků, knihkupců, dychtivých návštěvníků a tašek plných dobré literatury, která v žádné knihovně rozhodně nezůstane zasunutá do zadních řad. Zveme vás proto nově na stánek KHER, kde budou ke koupi knihy naší produkce a jiných nakladatelů, které patří do zlatého fondu romské literatury. Všechny knihy jsou rovněž k dostání na našem eshopu.

Hlášeno je slunné počasí, těšíme se na vás.

Donoři a partneři

Bader Philanthropies, Inc. Úřad vlády ČR MHMP MKČR Státní fond kultury ČR MŠMT Česko-německý fond budoucnosti Goethe Institut Americké velvyslanectví v Praze