Romská literatura poprvé na Světu knihy!

Pro Svět knihy je to malý krůček vpřed, pro romské nakladatelství a jeho autory velká událost. Poprvé bude Kher na největším tuzemském a masivně navštěvovaném veletrhu knih a literárním festivalu nabízet vlastní produkci na vlastním stánku. Zapojí se však také do doprovodného programu.

Od 11.-14. května ve Stanu malých nakladatelů najdou návštěvníci romské povídky, překladovou literaturu, knížky pro děti i tituly nominované na Nejkrásnější knihu roku. Každý den od 9:30 do 19 hodin, v pátek dokonce do 21 hodin lze přijít vybírat, prohlédnout, popovídat si o všem, co s produkcí romské literatury souvisí.

Ve čtvrtek od 13 hodin proběhne v Sálu mluveného slova debata s názvem Bibliodiverzita napříč Evropou. Kromě zkušeností například švýrarské nakladatelky přinese svůj pohled redaktorka Kher Karolína Ryvolová.

V neděli ve stejný čas i na stejném místě proběhne autorské čtení z povídkové sbírky Samet blues o zlatých i drsných devadesátkách romskýma očima, číst budou Maria Siváková a Martin Kanaloš.

Donoři a partneři

Bader Philanthropies, Inc. Úřad vlády ČR MHMP MKČR Státní fond kultury ČR MŠMT Česko-německý fond budoucnosti Goethe Institut Americké velvyslanectví v Praze