Noc literatury zpestří román romsko-arménské autorky

Podzimní vlna s romskou literaturou se valí dál. Již ve středu 22. 9. 2021 od 18 hodin přinese do pražského Braníku jubilejní 15. ročník literárního happeningu Noc literatury a s ním knihu ŽIJ TAM, KDE JSOU PÍSNĚ romsko-arménské autorky Oksany Marafioti, původem ze Sovětského svazu, nyní již občanky USA.

Knihu v překladu redaktorky KHER Karolíny Ryvolové vydalo nakladatelství Triton v roce 2019. V Pivovaru Moucha zazní úryvek v podání herečky Marty Dancingerové.

Dozvíte se, co řeší patnáctiletá holka, čerstvá emigrantka ze Sovětského svazu do Las Vegas, když její bohémská matka a excentrický otec, hudebník a milovník okultních věd, mají o životě své dcery zcela jiné představy? Bude vůbec možné nalézt harmonii mezi tak rozličnými světy a neztratit své já?

Noc literatury hostí tvorbu Romů již počtvrté. Je to zpráva o tom, že zkrátka a dobře romští autoři patří na scénu. A to nejen v Praze, z knihy se bude číst také v Litomyšli, Rýmařově, Písku, Novém Městě nad Metují, Litoměřicích, Ústí nad Labem a Plzni.

Autorské čtení finančně podpořil Magistrát hlavního města Prahy.

Donoři a partneři

Bader Philanthropies, Inc. Úřad vlády ČR MHMP MKČR Státní fond kultury ČR MŠMT Česko-německý fond budoucnosti Goethe Institut Americké velvyslanectví v Praze