Ukázka z chystané novely Ireny EliášovéÚryvek z chystané novely Ireny Eliášové, jejíž vydání formou e-knihy nakladatelství KHER chystá na podzim.


Tvorba

Ema Lásková: Láska se dneska špatně hledá

Jedna kapka, druhá kapka, třetí kapka... dívám se na sklo okna... venku prší. Je listopad, už pátej den prší a já mám hnusnej splín. Je mi smutno, neviděla jsem ho už tři týdny a ani se neozval.

čtěte více

 

Iveta Kokyová: Imaginární pes / O rukono, so nane

Jak krásné odpoledne! Sestra se za mnou zastavila v práci. Zjevila se ve dveřích se svou tradičně velkou taškou. Kočovná žena tělem i duší, dbající tradic romského národa. Svým hlučným smíchem vylekala mého kolegu, který nabral dojmu, že se někam stěhuje.

čtěte více

 

Marian Olah: Toluen

Dvě debutové básně v próze Mariana Olaha z Klášterce nad Ohří, který se ve své tvorbě věnuje jak hledání smyslu lidské existence, tak reflexi aktuálních problému lidí ve svém okolí.

čtěte více

 

Irena Eliášová: Nové sako

Venku je podobné počasí, jako moje nálada. Hrůza! Už celý týden prší a odporně fouká vítr. Nevím, jak to manželovi řeknu. Jak mu šetrně povědět, že se následující roky budu trápit nevýslovnou bolestí. Roky? Kdo ví, jestli se nějakých roků vůbec dožiju. Sakra!

čtěte více

 

Markéta Šestáková: Lila a páv

Daleko za městem mezi lesem a loukami byla malá vesnička. V té vesničce žila stará cikánka. Byla tak stará, že nikdo už vlastně nevěděl, kolik jí je let. Sedávala na zápraží své chatrné chýšky.

čtěte více

 

Roman Michalčík: Virtuos Gejzík

V malé cigánské osadě žila rodina - otec Jura, matka Jolana a jejich malý syn Gejzík. Chlapec se už na první pohled od ostatních dětí lišil.Chlapec se už na první pohled od ostatních dětí lišil.

čtěte více

 

Emil Cina: Leti / Lety

Báseň předního romského autora Emila Ciny věnovaná památce obětí nacistické zvůle v koncentračním táboře Lety u Písku, kterou autor přednesl na pietním aktu 2. června 2011 v místě bývalého tábora.

čtěte více

 

Roman Michalčík: Kouzelné brýle

Jednoho slunného dne si pan Václav vyšel na procházku parkem. Byl to čtyřicetiletý muž, který miloval svou zemi, vlastenec. Měl rád přírodu. Potrpěl si na pořádek a neustále řešil politiku. čtěte více

 

Irena Eliášová: Žvýkačka

Nová povídka Ireny Eliášové se vrací do dětských let a rozehrává milý a vtipný příběh dvou malých rozumbradů, kterým jejich dětská lest tentokrát nevyjde. čtěte více

 

Ukázka z chystané novely Ireny Eliášové

Úryvek z chystané novely Ireny Eliášové, jejíž vydání formou e-knihy nakladatelství KHER chystá na podzim. Dílo o prostitutce Lili založené na skutečné události nás přenese do začátku 90. let. V prostředí severočeského podsvětí a obchodu se ženami autorka rozkrývá nešťastný milostný vztah hlavní hrdinky. čtěte více

 

Andrej Giňa: O dvou bratrech

Pohádka zasloužilého tvůrce Andreje Giňi z právě připravované sbírky autorských romských pohádek vypráví o dvou bratrech a jejich cestě do světa na zkušenou. Nechybí v ní dobro ani zlo, moudrosti, vtipu a laskavosti je v ní rovněž požehnaně. Tak tedy - bylo, nebylo... čtěte víceTOPlist

Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru kher.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení KHER zakázány.