KHER v médiích

Romea.cz: Na festivalu Svět knihy se představily romské autorky

V sobotní podvečer se na pražském výstavišti v rámci 25. ročníku festivalu Svět knihy Praha, věnovaném tématu Paměť a vzpomínky, představily romské autorky Eva Danišová, Ilona Ferková a Stanislava Miková.

čtěte více

Romea.cz: V Rudolfinu se četlo z děl romských autorů

Nakladatelství romské literatury KHER a organizace ROMEA připravily pro návštěvníky oslav Mezinárodního dne Romů v pražském Rudolfinu setkání s romskou literaturou.

čtěte více

Respekt: Ještě jedno, Lído!/De mek jekh, Ľido!

Knih psaných domácími romskými autory u nás stále nevychází mnoho, za poslední rok byly přesně dvě. Zatímco titul On je ten pravý je žánrovou literaturou, kniha Ještě jedno, Lído!, třetí povídková sbírka Ilony Ferkové, se snaží vykročit dál.

čtěte více

Romea.cz: Vychází nová e-kniha autorky Judity Horváthové

Dva roky od začátku uveřejňování románu na pokračování On je ten pravý jihlavské autorky Judity Horváthové, přináší nakladatelství romské literatury KHER kompletní dílo v podobě e-knihy.

čtěte více

Romano voďi: Vyprávění jako zbraň proti životním prohrám

Po několikaleté pauze přichází romská prozaička Ilona Ferková (*1956) s novým knižním titulem – dvojjazyčnou romsko-českou sbírkou povídek De mek jekh, Ľido! Kaštankuskre vakeribena andal e herňa / Ještě jedno, Lído! Kaštánkovy příběhy z herny.

čtěte více

Gipsytv.eu: Ilona Ferková vydala po vyše 20 rokoch ďalšiu knihu

Spisovateľka Ilona Ferková po dlhoročnej pauze vydala knihu, v ktorej píše o gembleroch z Rokycanskej herne. Nechýbali sme na jej krste. Knihu pokrstili rumom.

čtěte více

ČT24: Ještě jedno, Lído! Romské příběhy z herny mají svou hrdost

Nejnovější povídková kniha spisovatelky Ilony Ferkové navazuje na tradici romských příběhů. V titulu Ještě jedno, Lído! (De mek jekh, Ľido!) glosuje ale také současnou atmosféru v romské komunitě.

čtěte více

Český rozhlas: Vychází kniha Ilony Ferkové s názvem Ještě jedno, Lído!

Nakladatelství romské literatury Kher vydalo dlouho očekávanou knihu prozaičky Ilony Ferkové Ještě jedno, Lído! Kaštánkovy příběhy z herny / De mek jekh, Ľido! Kaštankuskre vakeribena andal e herňa.

čtěte více

Český rozhlas: Ilona Ferková pokřtila knížku o Kaštánkovi

Reportáž z pořadu O Roma vakeren přenese posluchače na prosincový křest do Knihovny Václava Havla, kde Ilony Ferková představila veřejnosti poslední knihu Ještě jedno, Lído! Kaštánkovy příběhy z herny.

čtěte více

ČT24: Ještě jedno, Lído!

Události v kultuře na ČT art pozvaly autorku knihy Ještě jedno, Lído! Kaštánkovy příběhy z herny do živého vysílání. Rozhovor uvedl záznam z prosincového křtu, v následujícím rozhovoru autorka představuje postavu Kaštánka i jeho reálný předobraz, seznamuje s primárním jazykem vzniku díla.

čtěte více