nahore

darujte


kniha

O MULO!


kniha

KAŠTÁNEK


kniha

ON JE TEN PRAVÝ


kniha

MOJI MILÍ


kniha

OTCŮV DUCH


Aktuality

Karolína Ryvolová: „Romlit“ na síti

Esej o rozvoji romské slovesnosti v literární době si můžete přečíst v šestém čísle časopisu HOST.

čtěte více

Alena Scheinostová: Tázání nad novelou romské autorky

Přečtěte si recenzi Aleny Scheinostové v literární obtýdeníku Tvar na novou knihu Ireny Eliášové.

čtěte více

Irena Eliášová: Zatracený život

Stojím u okna v obýváku a vyhlížím, kdy dorazí auto, které mě odveze do léčebny. Je mi mizerně, co mizerně – hrozně. Stydím se podívat do očí dětem, je mi hanba. Jak jim jen říct, že tohle všechno jsem za žádnou cenu nechtěl.

čtěte více

ČR 3 - Vltava: Rozhovor s Irenou Eliášovou

Romská spisovatelka Irena Eliášová napsala odvážnou knihu o osudech prostitutky. Rozhovor s autorkou a Lukášem Houdkem si můžete poslechnout v pořadu Mozaika na Českém rozhlasu 3 - Vltava.

čtěte více

E-novela Ireny Eliášové bude pokřtěna v rámci festivalu Khamoro

E-novelu romské autorky Ireny Eliášové s názvem Listopad, kterou před měsícem vydalo nakladatelství romské literatury KHER, slavnostně pokřtí v rámci světového romského festivalu Khamoro hudebník Vojta Lavička.

čtěte více

Lenka Čenčová: Mám nůž na svém stole

Druhá série básní autorky, která pro nakladatelství KHER píše pod pseudonymem Lenka Čenčová, rozkrývá její nejtajnější pocity. Současně se skrz ně vyrovnává s vlastní nově poznanou identitou.

čtěte více

Romská poezie na Světě knihy

V neděli 19. května proběhne na veletrhu Svět knihy na holešovickém výstavišti diskuse s autorským čtením na téma romské poezie. Téměř hodinový program připravilo ve spolupráci s veletrhem nakladatelství KHER a Muzeum romské kultury.

čtěte více

Iveta Kokyová: Babička a pomeje

Byli jsme početná rodina. I proto rodiče chovali tři prasata. Otec by si nikdy neodpustil, kdyby nebyla zásoba jídla, a vepřového masa především.

čtěte více

Andrej Giňa: O Romovi, co šel do světa

Bylo nebylo, sladký požehnaný Bože, byl jeden Rom. Ten Rom měl tolik dětí, jako je hvězd na nebi a snad ještě víc. Byl chudý jako všichni Romové, těžko byste někde našli chudobnějšího člověka. Jednou seděli doma a čekali na jídlo.

čtěte více

Tak trochu jiná červená knihovna aneb úvod ke knize Listopad

Romské psaní je v československém kontextu pojmem velmi mladým, první romské literární počiny se objevují od padesátých let minulého století.

čtěte více

10 11 12 13 
TOPlist

Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru kher.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení KHER zakázány