nahore

ROZUMMĚNÍ
Literatura Romů ve výuce (nejen) romských žákůChcete své žáky učit, motivovat a zároveň bavit? Stáhněte si zdarma inovativní čítanku a metodickou příručku pro učitele.


kniha

ROMANI SONGS


kniha

MOJI MILÍ


kniha

ROZUMMĚNÍ


kniha

LISTOPAD


kniha

OTCŮV DUCH


Aktuality

E-knihy

ČR 3 - Vltava: Rozhovor s Irenou Eliášovou

Romská spisovatelka Irena Eliášová napsala odvážnou knihu o osudech prostitutky. Rozhovor s autorkou a Lukášem Houdkem si můžete poslechnout v pořadu Mozaika na Českém rozhlasu 3 - Vltava.

čtěte více

E-novela Ireny Eliášové bude pokřtěna v rámci festivalu Khamoro

E-novelu romské autorky Ireny Eliášové s názvem Listopad, kterou před měsícem vydalo nakladatelství romské literatury KHER, slavnostně pokřtí v rámci světového romského festivalu Khamoro hudebník Vojta Lavička.

čtěte více

Lenka Čenčová: Mám nůž na svém stole

Druhá série básní autorky, která pro nakladatelství KHER píše pod pseudonymem Lenka Čenčová, rozkrývá její nejtajnější pocity. Současně se skrz ně vyrovnává s vlastní nově poznanou identitou.

čtěte více

Romská poezie na Světě knihy

V neděli 19. května proběhne na veletrhu Svět knihy na holešovickém výstavišti diskuse s autorským čtením na téma romské poezie. Téměř hodinový program připravilo ve spolupráci s veletrhem nakladatelství KHER a Muzeum romské kultury.

čtěte více

Iveta Kokyová: Babička a pomeje

Byli jsme početná rodina. I proto rodiče chovali tři prasata. Otec by si nikdy neodpustil, kdyby nebyla zásoba jídla, a vepřového masa především.

čtěte více

Andrej Giňa: O Romovi, co šel do světa

Bylo nebylo, sladký požehnaný Bože, byl jeden Rom. Ten Rom měl tolik dětí, jako je hvězd na nebi a snad ještě víc. Byl chudý jako všichni Romové, těžko byste někde našli chudobnějšího člověka. Jednou seděli doma a čekali na jídlo.

čtěte více

Tak trochu jiná červená knihovna aneb úvod ke knize Listopad

Romské psaní je v československém kontextu pojmem velmi mladým, první romské literární počiny se objevují od padesátých let minulého století.

čtěte více

KHER vydává novelu romské autorky Ireny Eliášové

Nakladatelství romské literatury KHER vydává novelu Listopad autorky Ireny Eliášové. Ta balancuje na hranici červené knihovny a detektivky, když rozehrává skutečný příběh z prostředí obchodu se ženami.

čtěte více

Ema Lásková: Láska až za hrob

Byla teplá červencová noc. Jedna z těch, které hladí a vybízí vyrazit někam ven. Rozhodli jsme se s manželem, že si uděláme romantický večer a zašli jsme si na dvojku bílého do nedaleké restaurace.

čtěte více

Rozhovor s Lukášem Houdkem v časopise Romano voďi

Přečtěte si rozhovor s Lukášem Houdkem v časopise Romano voďi o křtu Otcova ducha i dalších textech.

čtěte více

10 11 12 
TOPlist

Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru kher.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení KHER zakázány