nahore

darujte


kniha

O MULO!


kniha

KAŠTÁNEK


kniha

ON JE TEN PRAVÝ


kniha

MOJI MILÍ


kniha

OTCŮV DUCH


Aktuality

Margita Reiznerová: Kamav te vakerel

16. září tohoto roku zemřela v Belgii Margita Reiznerová. Autorka básní, povídek a pohádek, výrazná postava romského literárního hnutí stojící u zrodu prvního romského nakladatelství, prvního sdružení romských autorů i prvních novodobých romských periodik u nás.

čtěte více

Jan Döme Horváth: Soske / Proč

4. června tohoto roku navždy odešel básník, překladatel, novinář a aktivista Jan Döme Horváth. Jako recitátor při různých pietních a slavnostních příležitostech, na nichž své básně pronášel před romským i českým publikem zásadně v jejich romské verzi..

čtěte více

Oslavme Mezinárodní den romského jazyka

Dnes je Mezinárodní den romského jazyka. I my v Kheru bychom rádi přispěli k oslavám, a proto jsme se rozhodli až do neděle každý den uveřejňovat jeden původní romský text. A protože půvab romštiny nejlépe vynikne v poezii..

čtěte více

Jan Cina představí na Noci literatury povídky Andreje Giňi

Již potřetí se v rámci literárního happeningu Noc literatury bude číst z díla romského autora. Letošní 14. ročník, který se uskuteční ve středu 7. října od 18:00 do 23:00 na Praze 10 a v dalších 53 městech České republiky...

čtěte více

Čtení duchařských příběhů zaznělo v atriu chomutovského muzea

Na pětatřicet návštěvníků dorazilo v podvečer 23. září do atria chomutovské knihovny, aby zde vůbec poprvé vyslechlo čtení romských autorek ze sbírky O mulo! Tři místní či přespolní spisovatelky Nikola Beljajevová, Stanislava Ondová a Renata Kováčová zaujaly...

čtěte více

Romské autorky na TaBooku představí možnosti samoty

Páteční večer bude v táborské kavárně Jednota patřit třem romským autorkám – Květoslavě Podhradské, Věře Duždové Horváthové a Márii Hušové. Ty představí návštěvníkům knižního festivalu TaBook své povídky...

čtěte více

Zažít město jinak ve Slaném uvede duchařské povídky z O mulo!

V sobotu 19. září se od 16:45 hodin ve Slaném koná autorské čtení Stanislavy Mikové a Dany Hruškové, které představí své povídky vydané ve sbírce O mulo! Povídky o duchách zemřelých.

čtěte více

Do Prazeleniny za duchařskými povídkami a vůní rajčat

Zajímají Vás romské duchařské příběhy? Zveme Vás ve čtvrtek 18. června od 18 hodin do holešovické komunitní zahrady Prazelenina na nevšední setkání, při kterém vám bude běhat mráz po zádech.

čtěte více

Kher vyhlašuje novou literární výzvu

Nakladatelství romské literatury Kher vyhlašuje novou otevřenou literární výzvu pro zkušené i začínající romské autory, kteří se mohou inspirovat těmito tématy..

čtěte více

Ilona Ferková: Dříví

Jsou všelijaké hospody a hospůdky, ale určitě se nikde nenajde taková jako u nás na náměstí. Měnila se snad už desetkrát a vždycky ji úplně předělají. Kdysi sem chodili jen bohatí.

čtěte více

10 11 12 13 
TOPlist

Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru kher.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení KHER zakázány