nahore

darujte


kniha

O MULO!


kniha

KAŠTÁNEK


kniha

ON JE TEN PRAVÝ


kniha

MOJI MILÍ


kniha

OTCŮV DUCH


Aktuality

Irena Eliášová: Nové sako

Venku je podobné počasí, jako moje nálada. Hrůza! Už celý týden prší a odporně fouká vítr. Nevím, jak to manželovi řeknu. Jak mu šetrně povědět, že se následující roky budu trápit nevýslovnou bolestí. Roky? Kdo ví, jestli se nějakých roků vůbec dožiju. Sakra!

čtěte více

Markéta Šestáková: Lila a páv

Daleko za městem mezi lesem a loukami byla malá vesnička. V té vesničce žila stará cikánka. Byla tak stará, že nikdo už vlastně nevěděl, kolik jí je let. Sedávala na zápraží své chatrné chýšky.

čtěte více

Roman Michalčík: Virtuos Gejzík

V malé cigánské osadě žila rodina - otec Jura, matka Jolana a jejich malý syn Gejzík. Chlapec se už na první pohled od ostatních dětí lišil.Chlapec se už na první pohled od ostatních dětí lišil.

čtěte více

Emil Cina: Leti / Lety

Báseň předního romského autora Emila Ciny věnovaná památce obětí nacistické zvůle v koncentračním táboře Lety u Písku, kterou autor přednesl na pietním aktu 2. června 2011 v místě bývalého tábora.

čtěte více

Roman Michalčík: Kouzelné brýle

Jednoho slunného dne si pan Václav vyšel na procházku parkem. Byl to čtyřicetiletý muž, který miloval svou zemi, vlastenec. Měl rád přírodu. Potrpěl si na pořádek a neustále řešil politiku.

čtěte více

Audio: Příspěvek o sociálním kontextu tvorby romských autorek

Ve čtvrtek 18. října proběhl v prostorách Strakovy akademie, sídle Úřadu vlády ČR, celodenní seminář s názvem Romské ženy.

čtěte více

Začtěte se do romského vydání měsíčníku PLAV

Nakladatelství KHER vám ve spolupráci se sdružením Splav!, jenž vydává měsíčník pro světovou literaturu PLAV, přináší poměrnou část romského čísla s názvem Romano Plavos, které vyšlo letos na jaře.

čtěte více

Stáhněte si sbírku pro děti Nelkáčik od nakladatelství KARI

Nakladatelství KHER svým čtenářům přináší na základě spolupráce s romským literárním klubem KARI ze Slovenska další z jeho publikací. Tentokrát Vám představujeme publikaci určenou dětským čtenářům.

čtěte více

Irena Eliášová: Žvýkačka

Nová povídka Ireny Eliášové se vrací do dětských let a rozehrává milý a vtipný příběh dvou malých rozumbradů, kterým jejich dětská lest tentokrát nevyjde.

čtěte více

Čtěte sbírku Kále bala slovenského romského nakladatelství KARI

Nakladatelství KHER navázalo spolupráci se slovenským romským literárním klubem při organizaci KARI. Vy, naši čtenáři, se tak můžete těšit na v Česku dosud špatně dostupné knihy vydané touto slovenskou unikátní institucí.

čtěte více

10 11 12 13 
TOPlist

Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru kher.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení KHER zakázány