nahore

ROZUMMĚNÍ
Literatura Romů ve výuce (nejen) romských žákůChcete své žáky učit, motivovat a zároveň bavit? Stáhněte si zdarma inovativní čítanku a metodickou příručku pro učitele.


kniha

ROMANI SONGS


kniha

MOJI MILÍ


kniha

ROZUMMĚNÍ


kniha

LISTOPAD


kniha

OTCŮV DUCH


Aktuality

E-knihy

Emil Cina: Leti / Lety

Báseň předního romského autora Emila Ciny věnovaná památce obětí nacistické zvůle v koncentračním táboře Lety u Písku, kterou autor přednesl na pietním aktu 2. června 2011 v místě bývalého tábora.

čtěte více

Roman Michalčík: Kouzelné brýle

Jednoho slunného dne si pan Václav vyšel na procházku parkem. Byl to čtyřicetiletý muž, který miloval svou zemi, vlastenec. Měl rád přírodu. Potrpěl si na pořádek a neustále řešil politiku.

čtěte více

Audio: Příspěvek o sociálním kontextu tvorby romských autorek

Ve čtvrtek 18. října proběhl v prostorách Strakovy akademie, sídle Úřadu vlády ČR, celodenní seminář s názvem Romské ženy.

čtěte více

Začtěte se do romského vydání měsíčníku PLAV

Nakladatelství KHER vám ve spolupráci se sdružením Splav!, jenž vydává měsíčník pro světovou literaturu PLAV, přináší poměrnou část romského čísla s názvem Romano Plavos, které vyšlo letos na jaře.

čtěte více

Stáhněte si sbírku pro děti Nelkáčik od nakladatelství KARI

Nakladatelství KHER svým čtenářům přináší na základě spolupráce s romským literárním klubem KARI ze Slovenska další z jeho publikací. Tentokrát Vám představujeme publikaci určenou dětským čtenářům.

čtěte více

Irena Eliášová: Žvýkačka

Nová povídka Ireny Eliášové se vrací do dětských let a rozehrává milý a vtipný příběh dvou malých rozumbradů, kterým jejich dětská lest tentokrát nevyjde.

čtěte více

Čtěte sbírku Kále bala slovenského romského nakladatelství KARI

Nakladatelství KHER navázalo spolupráci se slovenským romským literárním klubem při organizaci KARI. Vy, naši čtenáři, se tak můžete těšit na v Česku dosud špatně dostupné knihy vydané touto slovenskou unikátní institucí.

čtěte více

Milena Hübschmannová - žena s respektem ke každému člověku

Osmého září uplynulo sedm let od tragické smrti zakladatelky české romistiky, a především jedinečné ženy, Mileny Hübschmannové. O jejím významu, jak na poli vědeckém, tak zejména lidském, vypovídá už jen vzpomínka na přeplněný kostel...

čtěte více

Andrej Giňa: O dvou bratrech

Pohádka zasloužilého tvůrce Andreje Giňi z právě připravované sbírky autorských romských pohádek vypráví o dvou bratrech a jejich cestě do světa na zkušenou. Nechybí v ní dobro ani zlo, moudrosti, vtipu a laskavosti je v ní rovněž požehnaně. Tak tedy - bylo, nebylo...

čtěte více

Rozhovor s Helenou Sadílkovou: Psát, aby nás pochopili

Málo znalostí, mnoho předsudků - zhruba v takové situaci se nyní nachází romská literatura. Co se s romským psaním děje za posledních padesát let si přečtěte v rozhovoru s Helenou Sadílkovou.

čtěte více

10 11 12 
TOPlist

Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru kher.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení KHER zakázány