nahore

darujte


kniha

O MULO!


kniha

KAŠTÁNEK


kniha

ON JE TEN PRAVÝ


kniha

MOJI MILÍ


kniha

OTCŮV DUCH


Aktuality

Renáta Berkyová: Brišind

Bol raz jeden Róm. Volali ho Brišind. Býval na konci dediny, v starom domčeku pri lese. Brišind nemal nikoho. Bol na svete sám ako mesiac na nočnej oblohe. Mamka i otec mu umreli a ženu nemal. Hovoril, že zatiaľ nenašiel takú, čo by mu učarovala.

čtěte více

Rozhovor v literárním časopise Tvar k vydání Otcova ducha

Přečtěte si rozhovor o vydání Otcova ducha v druhém čísle literárního časopisu Tvar.

čtěte více

Ema Lásková: Uvědom si, že tě miluju

Kouzelná formulka pro zklidnění, urovnání všech našich hádek, sporů a bitek… Můj muž je velice klidný, na pohled seriozní člověk. Působí důvěryhodně, vyrovnaně, je sečtělý, inteligentní, milý, pohodový.

čtěte více

Rozhovor s Romanem Michalčíken v pořadu O Roma vakeren

Rozhovor s hercem Romanem Michalčíkem, který se začal věnovat i literární tvorbě, si můžete poslechnout v pořadu O Roma vakeren Českého rozhlasu Radiožurnál ze 13. 1.

čtěte více

Rozhovor s Lucií Kováčovou v pořadu O Roma vakeren

Rozhovor se studentkou Lucií Kováčovou, která debutovala ve sbírce Otcův duch, si můžete poslechnout v pořadu O Roma vakeren Českého rozhlasu Radiožurnál ze 13. 1.

čtěte více

Jana Hejkrlíková: Ztracený syn strejda Šandor

Dnes byl oběd, na který jsem se těšila. Babička dělala pišota s brambory. Od babičky mi chutnaly nejvíc. Po obědě jsem umyla nádobí a ještě nás čekala podlaha, protože byla sobota.

čtěte více

Křest sbírky pohádek v pořadu O Roma vakeren

Poslechněte si o křtu sbírky pohádek Otcův duch v pořadu O Roma vakeren / Romové hovoří Českého rozhlasu Radiožurnál ze 13. 1. 2013.

čtěte více

Ilona Erc: O mocné lásce

Kdysi dávno, ještě když Romové kočovali světem křížem krážem, odehrál se tento příběh. Dva rody, Bugovci a Tarkovci, bok po boku spolu se svými početnými rodinami putovali z kraje do kraje. Neměli nic než své koně a vozy.

čtěte více

Bára Hrzánová pokřtila Otcova ducha

V pondělí 7. ledna 2013 proběhlo v prostorách pražského Era světa na Jungmannově náměstí veřejné čtení romských autorů ze sbírky pohádek Otcův duch, první publikované e-knihy nakladatelství KHER.

čtěte více

Lenka Čenčová: Po dětech narostly mi špeky

Květinou vypíchnu Ti, lásko, oči

že za obočím vyroste Ti potom pomněnkové pole

a nad záňadřím neónové kříže

čtěte více

10 11 12 13 
TOPlist

Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru kher.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení KHER zakázány