nahore

ROZUMMĚNÍ
Literatura Romů ve výuce (nejen) romských žákůChcete své žáky učit, motivovat a zároveň bavit? Stáhněte si zdarma inovativní čítanku a metodickou příručku pro učitele.


E-knihy ostatní

Nakladatelství KHER nenese odpovědnost za obsah a úpravy publikací jiných subjektů.


Romano Plavos - PLAV 11/2011

Část romského čísla časopisu pro světovou literaturu PLAV, ve kterém krom povídek vybraných romských autorů a autorek najdete také rozhovor s romistkou Helenou Sadílkovou a reflexi Evy Zdařilové věnované osudu jedné knihy Emila Ciny.


Autor:Andrej Giňa, Lukáš Houdek, Jana Hejkrlíková, Vii Putnam, Eva Zdařilová

Počet stran:18

Vydavatel:Splav!

Rok vydání:2011


PDF ke stažení zde

O NELKAČIKOS / NELKÁČIK

Netradiční sbírka poezie a prózy věnovaná nejmladším čtenářům a jejich rodičům, jež vychází nejen z tradic romské ústní lidové slovesnosti, ale představuje také autorskou tvorbu pro děti romských spisovatelů ze Slovenska. Kniha je publikovaná v romštině a slovenštině.


Autor:Majko Balog, Marián Balog, Milan Berko, Marián Boldi, Koloman Cicko, Ivana Cicková, Paula Cicková, Martin Fočár, Richard Németh, Sára Oláhová, Vladimít Rafael, Zlatica Rusová.

Počet stran:122

Vydavatel:KARI

Rok vydání:2011


PDF ke stažení zde

KÁLE BALA / ČIERNÉ VLASY

Sbírka povídek a básní slovenských romských autorů, jejichž společným jmenovatelem je oslava moudrosti romských předků a tradičního života v romské pospolitosti, dává nahlédnout do duše jejich autorů.


Autor:Ján Baláž, Maroš Balog, Milan Berko, Ivana Cicková, Koloman Cicko, Paula Cicková, Denisova Havrľová, Ivan Mirga, Richard Németh, Vladimít Rafael, Monika Tóthová

Počet stran:79

Vydavatel:KARI

Rok vydání:2009


PDF ke stažení zde


TOPlist

Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru kher.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení KHER zakázány.