Kher vyhlašuje novou literární výzvu

Nakladatelství romské literatury Kher vyhlašuje novou otevřenou literární výzvu pro zkušené i začínající romské autory, kteří se mohou inspirovat těmito tématy:

 

1. Romské podnikání v 90. letech

 

2. Jak jsme se z toho vysekali

 

3. Síla lásky.

 

Zasílejte povídku či povídky na tato témata v minimální délce tří normostran. Uvítáme tvorbu v romštině, která však není podmínkou zapojení se do výzvy, a to nejpozději do 10. května 2020 na e-mailovou adresu nakladatelstvi@kher.cz nebo na níže uvedenou poštovní adresu.

 

O výsledku otevřené výzvy, tj. o přijetí textů k dalšímu zpracování, budou autoři zaslaných povídek vyrozuměni nejpozději do 25. května 2020. Vybrané texty budou publikovány na stránkách www.kher.cz a na dalších literárních či zpravodajských serverech a v periodikách.

 

„Doufáme, že autoři využijí toto zvláštní bezčasí k tvorbě a zašlou nám spoustu inspirativních příběhů. Chtěli bychom jimi povzbudit nejen romskou veřejnost, že sebevětší potíže se dají překonat, pokud jsou lidé odhodlaní najít řešení a pokud mají někoho, o koho se mohou opřít,“ vysvětluje výběr témat předsedkyně spolku Kher Radka Patočková.

 

 

Podmínky účasti:

 

1. Minimální délka povídky by měla být 3 normostrany, tedy 5400 znaků, maximální 10 normostran.

2. Zaslané texty musí být opatřeny celým jménem a kontaktními údaji autora, včetně telefonního čísla.

3. Autoři svým přihlášením do otevřené výzvy souhlasí s redakcí a korekturou textů a s možnou publikací autorizovaných textů, o které budou předem informováni.

4. Autoři své texty v romštině, případně v češtině nebo ve slovenštině zašlou nejpozději do 10. května 2020 na emailovou adresu nakladatelstvi@kher.cz nebo na poštovní adresu: Patočková Radka (KHER, z. s.), Veverkova 35, Praha 7, 170 00.

 

Pro případné dotazy kontaktujte:

Radka Patočková, +420 773 231 155, nakladatelstvi@kher.cz

Lenka Jandáková, +420 737 738 686, lenka.jandakova@gmail.com

 

Kher dosud vyhlásil tři otevřené literární výzvy a ze zaslaných textů vydal sbírku pohádek Otcův duch a jiné pohádky romských autorů (2012), sbírku romské narativní prózy Moji milí (2014) a knihu O mulo! Povídky o duchách zemřelých (2019).

 

Nakladatelství Kher, z. s., vzniklo v roce 2012 s cílem podporovat, rozvíjet a propagovat literaturu Romů a romský jazyk a současně vytvářet platformu, kde romští autoři budou moci snáze publikovat a čtenářům zpřístupňovat svoji tvorbu.Více na www.kher.cz nebo Fb @nakladatelstvikher.

 

16. dubna 2020

 

 

 TOPlist