Vychází román Judity Horváthové On je ten pravý

V březnu 2019, přesně po dvou letech od začátku seriálového uveřejňování románu Judity Horváthové On je ten pravý, přináší nakladatelství romské literatury KHER kompletní dílo v podobě e-knihy. Romantický příběh zdravotní sestry z chudých poměrů a pohádkově bohatého obchodníka, zasazený do oblasti Velkých kanadských jezer, potěší srdce každého, kdo rád unikne od všedních starostí do světa vášně, hlubokého citu, fatálních nedorozumění, slz a usmíření.

 

Jedná se o devátý titul nakladatelství a druhý v žánru literatury pro paní a dívky. Redakce KHER se po nucené odmlce způsobené zakládáním rodiny většiny jejích členů vrátila na scénu v plné síle v uplynulém roce, kdy vydala svou papírovou beletristickou prvotinu, cyklus povídek Ilony Ferkové Ještě jedno, Lído! Kaštánkovy příběhy z herny / De mek jekh, Ľido! Kaštankuskre vakeribena andal e herňa. Do budoucnosti se KHER chce zaměřit právě na kvalitně provedené papírové tituly romských autorů s originálními ilustracemi, pochopitelně vždy v paralelním elektronickém vydání.

 

Judita Horváthová (1985) se sice ucelenou publikací veřejnosti představuje poprvé, ale v oblasti literatury není žádná začátečnice. V květnu 2017 se poprvé představila veřejnosti na čtení v Městské knihovně v Praze v rámci festivalu Gavoro, dceřiného projektu mezinárodního festivalu Khamoro. Je autorkou třinácti nepublikovaných románů, které po dokončení vždy vytiskne, sváže a nechá kolovat mezi rodinou a přáteli na Jihlavsku. Nedávno dopsala první díl svého zamýšleného diptychu s názvem Pod křídly přání, který považuje za své vrcholné dílo. Do šuplíku píše od svých jedenácti let, ale snem spisovatelky se základním vzděláním a praxí v dělnických profesích je vidět své knihy na pultech knihkupectví.

 

Vždy ráda četla; ke psaní románů pro ženy ji přivedla sbírka harlequinů její babičky, jejichž důvěrná znalost a ovládnutí vypravěčských principů je na příbězích znát. Judita Horváthová s přítelem vychovává syna; na partnerův popud se nyní psaní věnuje soustředěně a s vidinou, že si jejího nesporného talentu všimne některé z nakladatelství romantických knížek nejen pro ženy.

 

Kniha vyšla díky finanční podpoře Velvyslanectví USA v České republice.

 

 

 

 

 TOPlist