Pozvánka na křest knihy Ilony Ferkové

Zastavte se v adventním čase u křtu a následného čtení nové romsko-české knihy Ilony Ferkové Ještě jedno, Lído! Kaštánkovy příběhy z herny / De mek jekh, Ľido! Kaštankuskre vakeribena andal e herňa z dílny nakladatelství KHER. Pootevřeme dveře jedné neobyčejné rokycanské hospůdky, kde obvyklý hlahol štamgastů a cinkání automatů a pivních půllitrů náhle utichá, když vchází Kaštánek - smolař, švorcák, ale taky skvělý vypravěč, který se za pivo o své příběhy rád podělí.

 

4. 12. 2018 od 19 hodin, Knihovna Václava Havla (Ostrovní 13, Praha 1)

 

Čtení Ilony Ferkové bude v přímém přenosu ilustrovat výtvarník Martin Zach, o hudební doprovod se postará Marek Miko z Bengas, za nakladatelství KHER promluví jeho zakladatel Lukáš Houdek a večerem a následnou debatou provede Karolína Ryvolová. Tak trochu jiný křest, s tradičním romským pohoštěním a velkou dávkou pospolitosti.

 

 

 

 

 

 

 

Kniha vznikla v rámci projektu Romština a literatura Romů jako klíč k vzájemnému pochopení, který je realizován díky finanční podpoře Úřadu vlády České republiky, Rady vlády pro národnostní menšiny a Velvyslanectví USA v ČR.

 TOPlist