Čtěte sbírku Kále bala slovenského romského nakladatelství KARI

Nakladatelství KHER navázalo spolupráci se slovenským romským literárním klubem při organizaci KARI. Vy, naši čtenáři, se tak můžete těšit na v Česku dosud špatně dostupné knihy vydané touto slovenskou unikátní institucí. Publikace budou postupně přidávány na naše webové stránky do rubriky ostatních elektronických knih, odkud si je budete moct stáhnout do svých elektronických čteček a počítačů zcela zdarma.

 

První publikace, kterou vám předkládáme, je devětasedmdesátistránková sbírka poezie a prózy s názvem Kále Bala / Čierné vlasy (KARI, 2009). Společným jmenovatelem většiny uveřejněných počinů je oslava moudrosti romských předků a tradičního života v romské pospolitosti a dává tak nahlédnout do duše jejich jedenácti autorů. Díla jsou uváděna v romštině i slovenštině.

 

V publikaci se tak mimo jiné můžete setkat s v Česku již poměrně známými autorkami, jako jsou Paula Cicková nebo Monika Tóthová (Kováčová). Dále sbírka přináší například poezii Maroše Baloga, který zmíněný klub odborně vede, intimní povídky Jána Baláže, básně novinářky Denisy Havrľové a řadu dalších děl.

 

Kniha je ke stažení ZDE.
 



TOPlist