Ostatní akce

Pozvánka k účasti na projektu Prethodžipen – Překlad

V rámci projektu Prethodžipen – Překlad jsou studenti a překladatelé romského jazyka zváni na dva vzdělávací workshopy. Hlavní idea projektu spočívá v podpoře literárního transferu mezi romštinou a češtinou a tím i v podpoře postupného sbližování a kultur prostřednictvím literatury.

čtěte více

Křest knihy Andreje Gini: Paťiv. Ještě víme, co je úcta

Ve středu 5. března proběhne křest výboru z díla význačného romského autora Andreje Gini s názvem Paťiv. Ještě víme, co je úcta. Večerem provedou a s autorem promluví editorky Karolína Ryvolová a Helena Sadílková.

čtěte více

Začtěte se do romského vydání měsíčníku PLAV

Nakladatelství KHER vám ve spolupráci se sdružením Splav!, jenž vydává měsíčník pro světovou literaturu PLAV, přináší poměrnou část romského čísla s názvem Romano Plavos, které vyšlo letos na jaře.

čtěte více

Stáhněte si sbírku pro děti Nelkáčik od nakladatelství KARI

Nakladatelství KHER svým čtenářům přináší na základě spolupráce s romským literárním klubem KARI ze Slovenska další z jeho publikací. Tentokrát Vám představujeme publikaci určenou dětským čtenářům.

čtěte více

Čtěte sbírku Kále bala slovenského romského nakladatelství KARI

Nakladatelství KHER navázalo spolupráci se slovenským romským literárním klubem při organizaci KARI. Vy, naši čtenáři, se tak můžete těšit na v Česku dosud špatně dostupné knihy vydané touto slovenskou unikátní institucí.

čtěte více