Andrej Giňa: O dvou bratrechPohádka již zasloužilého autora Andreje Giňi vypráví o dvou romských bratrech a jejich cestě do světa na zkušenou.


Naše akce

WEBINÁŘ pro pokrokové pracovníky NNO

Romská literatura inspiruje, pomáhá i baví. Setkáváte se ve své práci s Romy různého věku? Staráte se o smysluplný program svých klientů? Je pro vás důležité, aby se i vaším prostřednictvím setkávali s trendy v romské kultuře?

čtěte více

WEBINÁŘ pro průkopnické knihovnice a knihovníky

Buďte těmi, kdo seznámí čtenáře s knihami romských autorů. Proč zná čtenář Alenu Mornštajnovou, Jo Nesboa, ale o Iloně Ferkové a Andreji Giňovi dosud neslyšel? Jak představit čtenářům literaturu největší menšiny v ČR?

čtěte více

Romské dítě ve třídě - WEBINÁŘ pro pedagogy

I díky vám může být romské dítě ve škole úspěšné. Učíte ve třídě, do které dochází romské dítě? Rádi byste, aby se v ní cítilo dobře a vnímalo školu jako přátelské prostředí? Představuje každé romské dítě automaticky problém?

čtěte více

WEBINÁŘ pro zvídavé pedagožky a pedagogy

Díky vám může být romská literatura ve škole jako doma. Baví vás učit pomocí příběhů? Chybí vám ve výukových materiálech pohled menšin? Vnímáte jako chybu, že se nejen romské děti za celou školní docházku neseznámí s jedinou knihou romského autora?

čtěte více

Šukares romanes – hezky romsky v Knihovně Václava Havla

Na vlně entuziasmu z Mezinárodního dne Romů se romská literatura sveze 15. dubna 2021 od 19 hodin. V Knihovně Václava Havla nakladatelství KHER spolupořádá online debatu Šukares romanes – současná romská literatura v České republice.

čtěte více

Vychází dotisk duchařské sbírky a Ferkové Ještě jedno, Lído!

První vydání dvou žádaných tištěných knih nakladatelství Kher je již rozebráno, a proto nakladatelství Kher připravilo jejich dotisk, který si nyní můžete předobjednat a na konci listopadu obdržet.

čtěte více

Oslavme Mezinárodní den romského jazyka

Dnes je Mezinárodní den romského jazyka. I my v Kheru bychom rádi přispěli k oslavám, a proto jsme se rozhodli až do neděle každý den uveřejňovat jeden původní romský text. A protože půvab romštiny nejlépe vynikne v poezii..

čtěte více

Jan Cina představí na Noci literatury povídky Andreje Giňi

Již potřetí se v rámci literárního happeningu Noc literatury bude číst z díla romského autora. Letošní 14. ročník, který se uskuteční ve středu 7. října od 18:00 do 23:00 na Praze 10 a v dalších 53 městech České republiky...

čtěte více

Čtení duchařských příběhů zaznělo v atriu chomutovského muzea

Na pětatřicet návštěvníků dorazilo v podvečer 23. září do atria chomutovské knihovny, aby zde vůbec poprvé vyslechlo čtení romských autorek ze sbírky O mulo! Tři místní či přespolní spisovatelky Nikola Beljajevová, Stanislava Ondová a Renata Kováčová zaujaly...

čtěte více

Romské autorky na TaBooku představí možnosti samoty

Páteční večer bude v táborské kavárně Jednota patřit třem romským autorkám – Květoslavě Podhradské, Věře Duždové Horváthové a Márii Hušové. Ty představí návštěvníkům knižního festivalu TaBook své povídky...

čtěte více